❤ darmowa dostawa już od 200zł ❤

Jak konserwować maszynkę?

W zestawie jest dużo elementów i nie wiesz od czego zacząć? Poradnik został przygotowany specjalnie dla Ciebie, a postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami wydłużysz życie swojej maszynki do włosów.

  • Olej, olej i jeszcze raz olej!

W zestawie znajduje się tubka z olejem. Musisz wiedzieć, że przed pierwszym użyciem ostrze naszej maszynki musi zostać odpowiednio naoliwione gdyż pomijając ten krok możesz doprowadzić do uszkodzenia elementu tnącego. Olej aplikujemy tylko na elemencie tnącym trzymając maszynkę skierowaną ostrzem ku dołowi. Po zaaplikowaniu oleju sprzęt powinien zostać uruchomiony, wystarczy zaledwie kilkanaście sekund... (olej dostanie się do wszystkich zakamarków). 

Maszynki oliwimy codziennie, najlepiej po zakończonej pracy. Aplikujemy ją najlepiej ustawiając  maszynkę „głową” w dół (mówiąc o "głowie" mamy na myśli jej ostrze). Gdy zostawiasz naoliwioną maszynkę na noc pamiętaj aby jej ostrze również kierować w dół...

  • Regulacja i czyszczenie ostrza

Pamiętaj, że ostrze maszynki może wymagać regularnego ustawiania. Zwykle nowa maszynka, która ląduje na Twoim stanowisku pracy wymaga pierwszej regulacji. Ustaw ostrze w stylu, który najbardziej Tobie odpowiada np. do fade'ów ostrze powinno być wysunięte do przodu. Pracujące ostrze z czasem się przesuwa dlatego dobrym nawykiem jest regularne sprawdzanie jego położenia.

Regulacja ostrza jest bardzo ważne ale dodatkowo nie zapominaj o jego regularnym czyszczeniu... Przynajmniej raz w miesiącu poświęć chwilę... odkręć śruby i wyczyść element tnący, do tego zadania idealnie sprawdzą się akcesoria do czyszczenia i dezynfekcji maszynek.

Schemat codziennego postępowania...

  1. Po zakończonej pracy maszynkę oraz jej ostrze należy dokładnie oczyścić. Możesz do tego wykorzystać zarówno dedykowane akcesoria lub zwykłe pędzle malarskie. Czyścimy dokładnie więc jeśli widzisz, że w środku ostrza zalegają jakiekolwiek włosy to one również muszą zostać usunięte, wykorzystaj np. sprężone powietrze.
  2. Kolejnym krokiem jest dezynfekcja ostrza. Użyj spray'u do dezynfekcji trzymając maszynkę "głową" w dół... włącz urządzenie na kilkanaście sekund. Odczekaj chwilę, aż preparat odparuje.
  3. Ostatnim krokiem pozostaje porządne naoliwienie ostrza. Nie żałuj oliwki, i tak samo jak w przypadku dezynfekcji należy odpalić maszynkę, zależy nam aby preparat przedostał się we wszystkie zakamarki. Tak wyczyszczoną i naoliwioną maszynkę zostawiamy na noc. Rano wycieramy ostrze papierem. Nasza maszynka jest gotowa na kolejny, długi dzień pracy.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl